Potrawka z niedźwiedzia po węgiersku

Dodano 25 sierpnia 2017, w ciekawostki, na gorąco, przez smakhistorii

Obowiązki i zdrowie niezbyt mi pozwalają na krzątanie się po kuchni i dlatego tak długo milczałem. Niestety, dopiero dzisiaj mi się przypomniała książka kucharska wydawnictwa Paryski i zawarte tam przepisy na mięso niedźwiedzia. W związku z tym, dzisiaj prezentuję kolejną ciekawostkę:

Zamarynować mniejsze kawałki mięsa niedźwiedziego wraz z pieczenią. Wyjąć z marynaty, pokrajać na kawałki, jak na gulasz, popieprzyć, skropić oliwą, trzymać tak 12 godzin. Zrumienić je silnie na maśle lub na szmalcu, dusić wolno aż zmiękną, polewając rosołem lub wodą. Dodać kilkanaście śliwek świeżych lub suszonych i dusić razem dalej, oddzielnie przyrządzić drobne kluski kładzione. Mięso wyjąć na półmisek, obłożyć ugotowanemi kluskami, sos przetrzeć przez sito, dodać do niego sporą łyżeczkę ostrej lub łagodnej papryki, co kto woli i zalać nim mięso i kluski razem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>